TRENER DIETA

TABELE

Dieta
jak prawidłowo dobrać dietę

Dobra dieta wcale nie musi być droższa od dotychczas stosowanego modelu żywienia.
Zbilansowany model żywieniowy, dobrany specjalnie pod konkretną osobę jest skuteczny i gwarantujący sukces.

Uwzględniam Twój tryb życia, aktywność fizyczną, badania lekarskie i upodobania żywieniowe. W trakcie programu będę nadzorować Twoje zmiany w sylwetce i będę dbał o poprawny przebieg diety. Dobry plan żywieniowy to korzyść nie tylko dla Twojej sylwetki.

Poprzez dietę poprawi się również stan Twojego zdrowia oraz samopoczucie. A to niewątpliwie pozytywnie wpłynie na jakość Twojego życia.

Poniżej przykłady diet jakie dla Ciebie przygotuję:

– Dieta redukcyjna
– Dieta na przybranie masy mięśniowej
– Dieta bezglutenowa
– Dieta Paleo
– Dieta dla sportowca (uwzględniając dyscyplinę)
– Dieta dla cukrzyka typ II

Moje metody doboru diety w priorytecie mają walor zdrowotny. Zawsze dbam o zbilansowany i praktyczny dobór składników diety przystosowanej specjalnie dla Twoich potrzeb. Wystarczy skontaktować się ze mną i omówić interesujący Cię rodzaj diety.

Tkanka tłuszczowa kumuluje się pod skórą (podskórna) oraz wewnątrz organizmu np. przy nerkach oraz innych narządach (brzuszna). Zależnie także czy jesteś kobietą, mężczyzną czy masz budowę typu jabłko czy gruszka tłuszcz rozkłada się w nieco innych partiach. U mężczyzn i w figurze typu jabłko znajduje się w głównej mierze w okolicach twarzy, karku, brzucha, klatki piersiowej. W przypadku kobiet lub budowie typu gruszka tłuszcz znajduje się głównie na udach, pośladkach, biodrach. Różnice w rozmieszczeniu u kobiet i mężczyzn wynikają z różnic hormonalnych i udziału estrogenu czy testosteronu. U kobiet więc, który mają wyższy poziom męskich hormonów zauważa się figurę typu jabłko.

Na podstawie dystrybucji tkanki tłuszczowej w poszczególnych rejonach ciała można ocenić zagrożenie zdrowotne. Wyróżnia się otyłość androidalną i ginoidalną. Pierwsza z nich – androidalna (inaczej: wisceralna, centralna, brzuszna, trzewna, „typu jabłko”) jest charakterystyczna dla mężczyzn – u kobiet z reguły pojawia się ona w okresie menopauzy, może także stanowić przejaw otyłości występującej rodzinnie. Otyłość androidalna charakteryzuje się nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w górnej połowie ciała, głównie wewnątrz jamy brzusznej w sieci krezki i w przestrzeni zaotrzewnowej. Otyłość ginoidalna (pośladkowo-udowa, „typu gruszka”) – typowa dla kobiet – charakteryzuje się występowaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej w obrębie dolnej połowy ciała.

Muscle Mass – zawartość masy mięśniowej

• MM – Masa tkanki mięśniowej w kg

Masa mięśniowa obejmuje mięśnie szkieletowe , mięśnie gładkie ( mięśnie serca i przewodu pokarmowego) i wody zawartej w tych mięśniach . Pełni istotną rolę w kontroli metabolizmu.
Wraz ze wzrostem masy mięśniowej wzrasta zapotrzebowanie na energię , co pomaga w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i masy ciała.

Mięśnie
Najprostsze mięśnie w ciele człowieka to mięśnie gładkie odpowiedzialne za ruchy bezwiedne, takie jak rozszerzanie źrenic, skurcze jelit i żołądka. Mięśnie poprzecznie prążkowane umożliwiają poruszanie się. Mają bardziej złożoną budowę niż mięśnie gładkie i powstały później w procesie ewolucji. Specjalna grupa mięśni poprzecznie prążkowanych powoduje rytmiczne ruchy serca pompującego krew.

Układ mięśniowy (łac. systema musculorum) – istnieją dwa rodzaje mięśni, które przeciętnie stanowią 40% masy całego ciała. Typowy mięsień szkieletowy zbudowany jest z brzuśca oraz ścięgien. Brzusiec jest skupieniem włókien mięśniowych. Ma czerwone zabarwienie ze względu na obecność barwnika – mioglobiny. Większość mięśni ma jeden brzusiec, np. mięsień pośladkowy, niektóre mają ich jednak więcej, np. mięsień dwugłowy ramienia.
Najprostsze mięśnie w ciele człowieka to mięśnie gładkie odpowiedzialne za ruchy bezwiedne, takie jak rozszerzanie źrenic, skurcze jelit i żołądka. Mięśnie poprzecznie prążkowane umożliwiają poruszanie się. Mają bardziej złożoną budowę niż mięśnie gładkie i powstały później w procesie ewolucji. Specjalna grupa mięśni poprzecznie prążkowanych powoduje rytmiczne ruchy serca pompującego krew.

 

 

Przygotowanie diety ułatwia analiza składu ciała dokonana profesjonalnym sprzętem medycznym. Pomiarów dokonuję analizatorem składu ciała Japońskiego lidera na rynku- firmy TANITA.

Pełna analiza dokonywana jest za pośrednictwem oprogramowania Niemieckiej firmy Medizin&Service GMBH.

Dokładność analizy zależna jest od Twojego przygotowania do takiego badania. Ważne aby badanie było wykonywane wtedy, gdy jesteś wypoczęty. Ostatni posiłek przed badaniem musi być zjedzony co najmniej 3 godziny wcześniej. Od momentu zjedzenia posiłku nie zaleca się spożywania płynów. Badanie jest bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Brak przestrzegania wskazanych zaleceń przed badaniem ma wpływ na dokładność otrzymanych wyników, a co za tym idzie dalszego przygotowania diety i zalecanego wysiłku fizycznego.

 

Po badaniu dostaniesz szczegółowy raport. Omówię z Tobą otrzymane wyniki i położę nacisk na ewentualne problemy wynikłe z badania. Czeka Cię też badanie kontrolne na koniec naszej współpracy. Drugie badanie będzie uzupełnione o wykresy postępów z okresu od poprzednich badań. Zawsze możesz zamówić dodatkowe badania w trakcie stosowania diety, lub treningów personalnych.

Ze mną prostsze niż się wydaje

Już wiesz w jaki sposób oceniam Twój stan zdrowia. Nieuniknione jest jednak podanie przez Ciebie kilku informacji. Są to dane potrzebne do dokładnej analizy. Pobierz i wypełnij  ankietę do pobrania na stronie* i wyślij na adres e-mail   lub przekaż mi osobiście. Możesz także wypełnić ankietę poprzez formularz:

Back to top of page